Dil Değiştir

Biyografi

Emrah Altuntecim

 Uluslararası Kıdemli Eğitmen,Yönetim Danışmanı, Assessör, Koç ve Yazar

 

Uluslararası Kıdemli Eğitmen,Yönetim Danışmanı, Assessör, Koç ve Yazar Emrah Altuntecim, Türkiye’de ve yurtdışında ses getirmiş, İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanmış birçok kitabın yazarıdır. Ayrıca birçok eserin de editörü ve yayın danışmanıdır. Eğitmen ve Koç olarak da sayısız projede yer almıştır. Altuntecim, satış, pazarlama, reklamcılık sektörleri ile eşgüdümlü olarak başladığı inhouse eğitimler, outdoor etkinlikler ve danışmanlık alanlarındaki çalışmalarını 1999 yılından beri binlerce bireye, birçok şirket ve kurum çatısı altında hizmet vererek hayatın somut gerçekleri ve parametreleri üzerinde temellendirmiştir.

Altuntecim, İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans çalışmasını Kocaeli Üniversitesi İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı'nda tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi Danışma Kurulu üyesidir. Kültür Üniversitesi’nde dönemsel şirket ve istihdam projeleri kapsamında dersler vermiştir.

Emrah Altuntecim’in çeşitli şirketlerin çatısı altında ulusal ve uluslararası çapta gerçekleştirdiği eğitim, seminer, organizasyon, danışmanlık alanlarında bugüne kadar verdiği hizmetlerinden bazıları şunlardır:Beden Dili ve Etkili İletişim Teknikleri, İmaj Yönetimi, Protokol Kuralları, Stres ve Çatışma Yönetimi, Farkındalık, Öfke Yönetimi ve Rahatlama Teknikleri, Dikkat ve Konsantrasyon, Kriz Yönetimi, Satış Psikolojisi, Olumlu Düşünme, Algı Yönetimi, Pozitif İmajinasyon Teknikleri, Kişilik Tipleri Analiz Metotları, Başarı ve Sonuç Odaklılık, Motivasyon, İş Ahlakı, Disiplin, Takım Ruhu, Liderlik Becerileri, Etkin Zaman Yönetimi, Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri, Vizyon Atölyesi ve Arama Toplantıları, Beyin Fırtınası Seansları, Yönetici Eğitimleri ve tüm şirket eğitim programlarının tasarlanması ve planlanması.

Bugüne kadar onbinlerce kişiye preparat seminerler vermiş, otuza yakın üniversite ve zirvede moderatör ve ana konuşmacı olarak yer almış, çeşitli şirket kurum ve kuruluşlarda sayısız konferans ve atölye çalışması gerçekleştirmiştir. Sayısız televizyon ve radyo programına konuk olarak katılmış, TRT İstanbul Radyosu’nda iki sene boyunca iş ve özel yaşamda başarı ve mutluluk, iletişim becerileri, protokol kuralları, kriz yönetimi, yönetim becerileri ve benzeri konseptli programlar gerçekleştirmiştir ve ayrıca birçok dergide ve sitede iletişim becerileri, iş hayatı ve kişisel gelişim konulu İngilizce ve Türkçe makaleleri yayınlanmıştır. Altuntecim, araştırma, geliştirme, organizasyon, danışmanlık ve eğitim çalışmaları kapsamında birçok ülkede bulunmuştur. Endüstri Psikolojisi Doktora çalışmasına devam ederken biryandan da seminerler gerçekleştirmiş, Dubai, Katar ve İspanya’da uluslararası çapta şirket eğitimleri vermiştir. Ayrıca yabancı şirketlerin Türkiye yatırımlarında ve şirket evlilikleri ile satın almalarında sözkonusu olabilen departman implementasyonları, entegrasyon çalışmaları ile start up girişimleri de operasyonel ve eğitsel olarak tecrübeli olduğu alanlardan bazılarıdır.

Türkiye’nin en önemli marka kurumlarının başında gelen Birleşmiş Markalar Derneği(BMD) yanısıra PMI Türkiye (Project Management Institute), Yönetim Danışmanları Derneği(YDD) kapsamındaki etkinlikler yanısıra, Satış Guruları Platformu, Eduplus Satış Zirvesi, Think Talk, Istanbul Business Network(IBN), 12 Yıldız, Young CEO Club ve Kariyer.net 10 Kat gibi sayısız program ve etkinlikte konuşmacı olarak yer almıştır. Altuntecim ayrıca “Perakende Satış Okulum” projesi vasıtasıyla binlerce kişiye eğitim vermiştir.

Emrah Altuntecim, Ortadoğu’nun en büyük sağlık perakende grubu olan Magrabi’de dört sene kadar Dubai, Katar ve Türkiye’den sorumlu Yetenek Geliştirme Departmanı Eğitim Yöneticisi olarak hizmet vermiş, bu kapsamda Dubai merkez ofis çalışanı olarak sorumlu olduğu bölgelerde eğitim ve gelişim, yetenek yönetimi, performans değerlendirme, organizasyonel gelişim, departman implementasyonları gibi alanlarda çalışmıştır. Ayrıca Magrabi’nin ortak paydaşlarından Dubai merkezli İngiliz eğitim ve Danışmanlık şirketi Biz Group’un Türkiye ayağını proje bazlı olarak tek başına omuzlamış, Türkiye’deki Performans Ölçme ve Değerlendirme Sistemi’ni kurmuş, değerlendirme koçluğu ve assesörlük yapmıştır. Bu kapsamda performans değerlendirme sisteminin bir parçası olarak Axonify uzaktan eğitim sistemini de hayata geçiren Türkiye’deki ilk insan kaynakları çalışanı olan Altuntecim, Türkiye’nin saygın şirketlerinden Ziylan Grup A.Ş’de FLO Akademi Eğitim Müdürü, Ulusoy Holding’de Eğitim Müdürü, Asemble Eğitim ve Danışmanlık A.Ş.’de Eğitim Direktörü ve dünyanın en büyük reklam ajanslarından biri olan Publicis’de de Pazarlama Saha Koordinatörü olarak da görev yapmıştır.

İETT Akademi projelerde de eğitmen olarak da hizmet veren Altuntecim, Türkiye’nin saygın şirketlerinde eğitmen ve danışman kadrolarında yer almaktadır. 4CEO Eğitim ve Danışmanlık, Maya Eğitim ve Danışmalık, Rönesans Eğitim ve Danışmanlık ve Risus Eğitim ve Danışmanlık, Headlinebpr, PDA gibi bir çok firmada da çalışmaları ile destek vermektedir.

Altuntecim uzun yıllar önce koçluk eğitimini tamamlamış ve başarılı birçok uygulama gerçekleştirmiştir. Ayrıca yürüyerek koçluk uygulamasını geliştirmiştir. Tecrübeli bir arama kurtarmacı ve bir doğa sporcusudur; sayısız doğal afette gönüllü arama kurtarma çalışmalarında bulunmuştur. Eşi ile birlikte yaklaşık bin kilometrelik rekor bir mesafe katederek Türkiye’nin yürüyerek yapılan en uzun seyahati de başarıyla gerçekleştirmiştir. İlgili proje; İBB ve birçok belediye tarafından da etkinlik programlarına dahil edilerek desteklenmiş ve bu kapsamda konferans, seminer, belgesel film gösterisi ve fotoğraf sergisi olarak yer verilmiştir. Ayrıca “Yürüyen Nefesler” ve “Nature Talks” isimli kişi ve kurumlara ilham verici doğada koçluk ve eğitim konseptli projeleri de hayata geçmiştir. Altuntecim ayrıca fırsat buldukça trekking gezileri organize etmekten, tüplü dalıştan, yelken sporu yapmaktan ve uzun mesafe yüzmekten de hoşlanmaktadır.

Hobilerin kişisel gelişime olan katkıları hakkında dergilerde sayısız makale yazan ve Türkiye’nin az sayıdaki Filatelistlerinden biri olan Emrah Altuntecim, koleksiyonculuk alanında yaptığı araştırmalar ile katıldığı ulusal yarışmalarda Türkiye’de Bronz ve Gümüş Madalya kazanmış, Londra’da düzenlenen uluslararası bir etkinlikte ise çalışmaları ile Türkiye’yi temsil etmiştir. Altuntecim 2007 yılında da “Türkiye’nin En İyi Kişisel Gelişimcisi” seçilmiştir. Kentsel Dönüşüm ve Arabuluculuk ve Başarılı ve Mutlu İnsan Yetiştirme Sanatı, vb. kitapların editörlüğünü yapmıştır. Bazı eserlere danışmanlık anlamında destek vermiş ve önayak olmuştur; Yetenek Yönetimi, vb. Ayrıca bazı eserlerde ortak yazar olarak yer almıştır; Satış ve Pazarlama Öyküleri vb. perakende.org, plazadandunyaya, pazarlamamakaleleri.com, satisguru.com vb mecralarda da yazılar yazmaktadır. Psikolojim, Martı, Beyin Gücü ve Marquette Plus gibi dergilerde de iş hayatında mutluluk ve başarı, satış, kişisel gelişim ve psikoloji konulu makaleleri yayınlanmıştır.

Emrah Altuntecim'in en son İngilizce olarak yayınlanan “Opening Doors To Success” ve Türkçe “Satış Psikolojisi” isimli eseri de satış, pazarlama ve iletişim becerileri alanlarında bir çok saygın danışman ve eğitimci tarafından referans eser olarak kabul edilmektedir.

Türkiye'de birçok kurum ve kuruluş kapsamında performans arttırıcı ve sonuç odaklı eğitimler, sertifika ve seminer programları gerçekleştiren ve çeşitli holdinglerin yönetim ve danışmanlık kadrosunda da görev yapan Altuntecim, uluslararası çapta gerçekleştirdiği eğitim ve danışmanlık çalışmalarını da keyif ve heyecanla sürdürmektedir.

Ceyda Altuntecim 

Eğitmen, Assessor (Değerlendirici), İnsan Kaynakları Danışmanı, Koç ve Yazar.

 

Ceyda Altuntecim, Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı üniversitede Uluslararası Kalite Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamış ve danışmanlık sektöründe iş hayatına atılmıştır. Ardından dünyanın en saygın uluslararası belgelendirme ve gözetim şirketlerinden biri olarak kabul edilen Moody International’da göreve başlamış ve Moody’de gözetim koordinatörlüğüne kadar yükselmiştir.

Sektöründe lider konumunda olan firmalarda İnsan Kaynakları ve Eğitim departmanlarında yönetici olarak görev alırken çok sayıda mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerini de hazırlayıp sunmuştur. Pürplast A.Ş.de İnsan Kaynakları Müdürü olarak ve çeşitli danışmanlık şirketlerinde eğitmen/danışman/koç şapkalarıyla yaptığı çalışmalardan sonra çeşitli şirketlerde kurumsal öğrenme için güçlü ve etkili bir model olan şirket akademisi kurucu ve yöneticiliğini üstlenmiştir.

Yönetim Becerileri, Hedef Belirleme, Süreç Yönetimi, Kurum Kültürü, Organizasyonel Öğrenme, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Seçme ve Yerleştirme, Eğitim Yönetimi, Performans Değerlendirme, Kariyer ve Yetenek Yönetimi, Süreç Analizleri ve İyileştirme, İşe Alım ve Değerlendirme Merkezi uygulamaları gibi konuları içeren çeşitli danışmanlık projelerinde de aktif olarak yer almıştır.

Altuntecim, Türkiye’deki iş hayatına yeni ve taze bir hava, farklı bakış açıları ve motivasyon getirmeyi kendine vizyon edinmiş bir iş kadını olarak; çeşitli şirket, kurum ve sivil toplum kuruluşlarında çalışanların kariyer hayatına kalıcı değerler katacak İnsan Kaynakları, Yönetim ve Kişisel Gelişim alanlarında birçok kurum ve kuruluşta eğitimler gerçekleştirmiştir.

Kişi ve kurumlara özel olarak outdoor eğitim ve seminer programları da düzenlemektedir. Özellikle uzun mesafe yürüme ve nefes egzersizleri ile donatılmış eğitim etkinlikleri düzenlemektedir.

Altuntecim, Değerlendirme Merkezi Değerlendirici sertifikasına ve uygulama hakkına sahip Türkiye’deki sayılı personel değerlendiricilerden biridir.

Yürüyen Nefesler, Nature Talks, Walking Therapy ve Oxygen Window eğitim konseptlerinin de tasarımcı ve uygulayıcısıdır.